piątek, 23 lutego 2018

Tęczowa torba ze sznurka

Zima trwa, a nawet powraca podobno, ale dnie coraz dłuższe, noce krótsze i myśl o lecie pojawia się coraz częściej, już to jako tęsknota, już to jako wspomnienia, a już to jako przypomnienie, że ma się kilka typowo letnich rzeczy do pokazania oraz obiecało się Wszystkim Dwóm Czytelnikom post o rzeczach ze sznurka.

Ze sznurka to ja lubię robić o wiele bardziej niż z włóczki T-shirtowej, ale robię rzadziej, bo sznurek jest dla mnie po prostu za gruby. Wiem, że istnieją osoby, w których instynktowny opór budzi myśl o robieniu czegokolwiek na szydełku nr 2,7 (moje ulubione), we mnie budzi opór myśl o robieniu rzeczy na szydełku numer 14. Cóż chcecie, jestem szczupła i słaba, a już pięć rzędów takiego dywanika ze sznurka waży, że ho, ho.

Dopiero, gdy znalazła sznurek grubości 3mm okazało się, że to jest to!

Torba z takiego sznurka nie urywa ramienia (plan robienia torby ze sznurka 5 mm porzuciłam ze względu na doświadczenia mojej teściowej, kobietki niewysokiej i drobniutkiej, dla niej sama, pusta torba sznurkowa była za ciężka po prostu, a podejrzewam, ze moja teściowa nie jest jedyną taką osobą w Polsce),


a robi się ją przyjemnie i szybko.


A sznurek 5mm wykorzystałam do uplecenia z niego rączek, które, związane na węzeł sprawiły, że torba zyskała plażowy sznyt!
Teraz tylko - aby do lata :).


W roli modela, tradycyjnie, Potomek Starszy :).

18 komentarzy:

 1. Piękna torba! Ja też myślałam kiedyś o torbie ze sznurka i jedynie obawy przed tym, że okaże się za ciężka powstrzymały mnie przed wydzierganiem sobie takowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Te torby są ciężkie same z siebie, mam na myśli te z 5-milimetrowego sznurka. Ta jest zupełnie w porządku, polecam sprawdzić sznurek trzymilimetrowy.

   Usuń
 2. A ja po pierwsze nie na temat, a po drugie to nie bardzo Twoje klimaty kolorystyczno/wzorowe, ale mię wczoraj dech zaparło i się podzielę i tak: https://kugelig.com/3d-geometrische-haekeldecke-september/ (gupi blogspot nie pozwala wstawić zdjęcia po prostu). Ja se takie zrobię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolorystyczne to bywają moje :). Moja dusza cierpi na rozdwojenie jaźni - połowa jest meksykańsko-folkowa (tę tutaj najdokładniej widać), a część - skandynawsko-minimalistyczna.

   Wzór super, chociaż mnie od geometrycznych boli głowa :D.

   Usuń
 3. Czyżby Potomek z poświęceniem na kilkustopniowym mrozie w majtaskach i krótkim rękawie z tą pięknie tęczową torbą lato przywoływał? Królowo wszystkie Twoje arcydziełka kojarzą mi się z latem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Boże, broń! Zdjęcie jest archiwalne :).

   Dzięki za dobre słowo, Kasiu :).

   Usuń
 4. Królowomatko, podziel się proszę ile ci tego sznurka z każdego koloru wyszło na tę cudowność, bo jestem zachwycona i też bym chciała taką letnią torbę posiadać! :D (A szydełko 14 mm to jak noga od stołu przecież! Ja sznurek przerabiam na 8 mm! :O )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tę torbę chyba na 8mm robiłam :D...

   Mniej wiecej 5 dkg wyszło z każdego koloru. Może ciupinę mniej, bo jakieś szczątki mi zostały, ale mniej więcej tyle własnie bedzie.

   Usuń
 5. WSZYSTKIM TRZEM :)))
  Noemi

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam Twoje kolorystyczne wybory! Takiej energii potrzeba w te straszne, zimowe dni ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ta część mojej duszy, co jest folkowo-meksykańska :). Też ją lubię :).

   Usuń
 7. Przepiękna jest, kojarzy mi się z latem, wakacjami i plażą 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz jest najlepsza pora, żeby ją tu wrzucić, uznałam. Jako wyraz tęsknoty za latem :).

   Usuń
 8. Piekna 😊Tak patrzę i patrzę a sznurki właśnie dziś przyszły....natchniona idę dziergać pozdrawiam Agata

  OdpowiedzUsuń
 9. Torba piękna, a sposób przymocowania rączek wprawił mnie w zachwyt!!!

  Ja się zastanawiam jak to jest,że przerobiona włóczka t-shirtowa wydaje się o wiele cięższa niż ta sama ilość w zwiniętym motku...
  Sąsiadka z klatki c (Uboga Staruszka)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z powodu ciężaru właśnie wydaje mi się, że sznurek 5 mm i włóczka t-shirtowa nadaje się tylko do robienia podkładek pod kubki i dywaników. W czasie robienia są ciężkie, ale potem przynajmniej nosić nie trzeba :D.

   Usuń